Czy warto kupić drogi zegarek?

W dzisiejszych czasach zegarek nie służy wyłącznie do odmierzania czas, gdyby tak było już dawno zastąpiłyby je smartfony. Ponadto najdroższymi zegarkami wcale nie są te, które najdokładniej mierzą czas czyli kwarcowe, a te z tzw. duszą czyli mechaniczne i automatyczne.

W zegarkach jest coś, że człowiek od razu wygląda poważniej, dojrzalej. Każdy woli sprawdzić godzinę na stylowym zegarku, niż na telefonie. Dodatkowo dobrze dobrany zegarek podkreśla nasz styl, naszą osobowość, pozycje społeczną również. Zegarek to rzecz, która bardzo rzuca się w oczy, jeśli nigdy go nie nosiłeś, a zaczniesz, wszyscy na pewno to zauważą.

Dlaczego warto wybrać drogi zegarek?

Drogi zegarek to pojęcie względne, dla jednych będzie to kilkaset złotych, dla drugich kilkadziesiąt tysięcy lub jeszcze więcej. Według mnie, żeby posiadać luksusowy zegarek, trzeba po prostu sporo wydać. Im więcej wydamy na zegarek tym będzie on prawdopodobnie bardziej prestiżowy i wyróżniający się, niestandardowy.
Drogie zegarki prawie zawsze wykonane są z lepszych materiałów, choć nie jest to regułą, zdarza się, że obudowy zegarków osiągających milionowe kwoty, wykonane są ze stali. Każdy oczekiwałby, że będzie to złoto lub platyna, jednak mimo, iż obudowy nie są wykonane z metalu szlachetnego, zegarki te i tak znajdują kupców.
Każdy z nas marzy chyba o tym, by na nadgarstku mieć Patka lub De Bethune. Te zegarki z całą pewnością rzucają się w oczy. Nie każdego jednak stać na takie piękności. Takie zegarki przeznaczone są dla wyjątkowych ludzi, z wyjątkowo grubym portfelem. Dlaczego więc zamożni ludzie kupują drogie zegarki? Bo mogą, bo chcą się wyróżniać, pokazać swoją pozycję społeczną, powodów jest wiele.

Na koniec przytoczę historię założyciela najbardziej znanego konta na Instagramie o tematyce zegarkowej. Opowiada on historię, jak podczas wystawy zegarków w Katarze podszedł do niego ktoś z rodziny królewskiej, pokazał zdjęcie zegarka, mówiąc -Możesz mi taki załatwić? -Mogę. Zastanawiacie się pewnie teraz czy kupił? Pewnie że kupił, był to zegarek marki Bovet wart ponad milion, w przeliczeniu na polskie złote.

© 2022 - REGZ.PL