Jak zostać profesjonalnym graczem?

Jak zostać profesjonalnym graczem?

Aby zostać profesjonalnym graczem należy spełnić następujące wymogi:

Sprzęt komputerowy

Właściwy sprzęt komputerowy może bardzo ułatwić drogę do bycia profesjonalnym graczem. Wyobraźmy sobie sytuację w której osoba chcąca pograć w grę komputerową posiada stary jak świat procesor Intel Pentium 4 o aktualnej wartości 10zł i równie kiepską kartę graficzną. Większość z gier po prostu nie będzie działać prawidłowo (o ile się uruchomią), nie mówmy już nawet nagrywaniu filmików na YouTube czy streamowaniu na Twitchu czy Hitboxie. Właściwym sprzętem komputerowym do gier nazywamy komputery stacjonarne (PC) z odpowiednimi komponentami (nie żadne tam śmieszne laptopy).

Komponenty komputera mające wpływ na rozgrywkę multiplayer:

Systemy operacyjne

W zależności od potrzeb, przezwyczajenia czy wymagań gry posiadany przez nas system operacyjny.

Konfiguracja Windows

Komunikacja głosowa

Czym byłaby rozgrywka online bez komunikacji głosowej? Jeżeli nie chcesz tracić cennych w rogrywkach multiplayer sekund komunikuj się przy pomocy komunikatorów głosowych. Jednymi z najbardziej popularnych komunikatorów głosowych dla graczy komputerowych są TeamSpeak3, Mumble, Curse. Dzięki nim komunikacja przebiegnie sprawnie jak nigdy dotąd. Nie będziesz musiał odrywać dłoni od klawiatury i myszy aby napisać długą wiadomość tylko od razu dasz znać osobom z drużyny.

Wolny czas na rozgrywkę

Zawodowi gracze poświęcają bardzo dużo czasu aby ćwiczyć swoje umiejętności w grach komputerowych, aby im dorównać musisz posiadać odpowiednią ilość czasu i posiadać analityczny umysł aby zrozumieć mechanikę danej gry komputerowej.

Rozpoznawalność

Jeśli chcesz być znany z bycia graczem powinieneś kręcić się w towarzystwie odpowiednich osób związanych z tematyką gier multiplayer. Współpracować ze znanymi osobami lub wyzywać na pojedynek znanych graczy. Udzielać się na dużych imprezach w życiu realnym.

Oryginalne gry

Mam nadzieję że nie muszę tłumaczyć, legalna gra komputerowa to podstawa. Jeśli grasz na nielegalnej wersji daleko nie zajedziesz.

Styl

Powinieneś posiadać własną rozpoznawalną cechę, np. budować swoją postać w inny sposób niż wszyscy, bądź wykonywać sztuczki które potrafisz tylko Ty. Po prostu wypracować sobie najlepszą z możliwych technik na które pozwala silnik gry.

Ekwipunek w grze

Darmowe czy Premium?

No właśnie, kupować czy nie kupować... To zależy od gry komputerowej, jeśli w danej grze ekwipunek premium daje znaczącą przewagę nad graczami darmowymi można uznać że twórcy są nieuczciwi jednak w niektórych grach przedmioty premium są tolerowane przez wszystkich graczy. W grach w których dostępne są płatne skórki do postaci czy przedmiotów, gracze którzy posiadają najbardziej luksusowe wyróżniają się w tłumie. Polecam więc się zastanowić samemu.

Konfigurujemy gry

Dźwięk

Nie każdy zastanawiał się w jaki sposób dźwięk wpływa na rozgrywkę. Okazuję się że czasami rzeczy takie jak muzyka czy efekty dźwiękowe, potrafią zagłuszyć odgłosy kroków przeciwnika, natomiast brak muzyki czy efektów może powodować rozdrażnienie. Każdy gracz powinien się zastanowić jak konfiguracja dźwięku wpłynie na jego rozgrywkę.

Grafika

Solidna karta graficzna to obowiązek każdego gracza, czy jednak ustawienia graficzne powinny być ustawione na maksimum? Nie koniecznie. Okazuje się jednak że na mniejszych ustawieniach bywa łatwiej dostrzec przeciwnika, gra chodzi płynniej i można zyskać więcej FPS.

Jutuby o tym jak zostać profesjonalnym graczem

YouTube jest bardzo ciekawą społecznością, która rządzi się swoimi prawami. Nie zawsze należy traktować ją na poważnie.
Poradniki jak zostać profesjonalnym graczem:

Żałośnie:

Nerdowsko:

Sprytnie:

Kategoria: Hobby, Zabawa, Rozrywka, Gry

Słowa kluczowe: gry, gra, gracz, multiplayer