Nie możesz czegoś zmienić? Zajmij tym na co masz wpływ!

Życie człowieka jest zróżnicowane, co oznacza, że nie ma takich samych dwóch dróg życiowych. Czasem czyjaś droga jest na pewnym etapie podobna do naszej, lecz nie jest taka sama a tylko podobna, po czym się rozchodzi i staje się inna. Jesteśmy tylko ludźmi, którzy mają swoje słabości. Jedną z tych słabości jest to, że bardzo często zazdrościmy innym różnych rzeczy. Najczęściej zazdrość dotyczy sytuacji osobistej lub sytuacji materialnej drugiej osoby. Czasem zazdrość dotyczy wyglądu i urody, albo szczególnych zdolności. Nie sposób wszystkiego wymienić można tylko pokusić się o stwierdzenie, że większa połowa społeczeństwa chociażby polskiego zazdrości bliźnim Łaski Bożej. Przy czym wciąż narzeka na swój los jednocześnie nie próbując nic w nim zmienić.

Co jest w naszej mocy, co możemy zmienić?

Najczęstszą odpowiedzią na powyższe pytanie to, że życie możemy zmienić. Lecz co zmienić w tym swoim życiu, skoro jesteśmy z niego niezadowoleni? A wygląda że ci, którzy chcą coś zmienić są niezadowoleni ze swojego dotychczasowego życia, lecz czy ich niezadowolenie obejmuje w ogóle wszystko, czy tylko pewny aspekt życia? Bo jeżeli obejmuje wszystko, to trudna sprawa świadcząca albo o niewyobrażalnym pechu, albo po prostu o depresji. 

Bo depresja sprawia, że czujemy się bezwartościowi i wszystko wokół jest bezwartościowe i nie takie, jakie miało być w naszych marzeniach. Jednak najczęściej ono takie nie jest, jak myślimy będąc w depresji, że jest. Najczęściej jest ono zupełnie inne i wcale nie takie czarne i bezwartościowe, jak nam się wydaje. To tylko depresja zacienia sobą wszystkie blaski życia. I w tym przypadku zmianę swojego życia trzeba rozpocząć od leczenia stanu depresyjnego. A dopiero po dojściu do zdrowia zacząć wprowadzać inne ewentualne zmiany w sowim życiu. Zresztą człowiek będący w depresji nie jest w stanie zmienić czegokolwiek, bo depresja ma to do siebie, że odbiera pewność siebie i decyzyjność. Człowiekowi cierpiącemu na depresję brak refleksu w podejmowaniu decyzji. On jest szczęśliwy wtedy, gdy wszyscy wokół dadzą mu tak zwany święty spokój. 

Co jest w naszej gestii odnośnie zmian w życiu?

Człowiek nawet zdrowy chcąc dokonać zmian w swoim życiu nie zawsze może je wprowadzić, bo decyduje o tym wiele czynników, których nawet nie sposób tu wymienić a tym bardziej, bo czynniki te są często bardzo indywidualne. Nie wszystko leży w naszej mocy, lecz na pewne rzeczy mamy wpływ i na pewno moglibyśmy je zmienić, jak na przykład rozstać się na dobre z depresją, która jest wyleczalna i trzeba tylko według niektórych udać się do specjalisty po leki zwane antydepresantami. Warto również wiedzieć, że leczenie depresji trwa minimum 12 miesięcy a czasem i dłużej zanim wróci pełne zdrowie. Lecz potem możliwe jest dalsze cieszenie się życiem i widzenie go w jasnych barwach. 

W życiu na pewno możemy zmienić swój wygląd i nie tylko poprzez zmianę stylu swoich ubrań, choć tu najszybciej możemy to zrobić podobnie, jak poprzez zmianę fryzury, czy zmianę makijażu. Najbardziej zmienimy się jednak wtedy, gdy zrzucimy zbędne kilogramy, co tyczy się oczywiście osób z nadwagą, albo też nabierzemy kilku kilogramów, co dotyczy osób zdrowych, lecz nadmiernie szczupłych z wystającymi kośćmi i licznymi zmarszczkami. Gdzie przybranie kilku kilogramów pozwoliłoby osiągnąć młodszy wygląd, gdyż zniknęłoby kilka zmarszczek a sylwetka stała by się bardziej atrakcyjna, bo nie wystawałyby już tu i ówdzie kości. Lecz trzeba pamiętać, że nie nastąpi to od razu, bo odchudzanie, czy nabieranie wagi, to zawsze proces.

Co trzeba zaakceptować a co systematycznie i konsekwentnie zmieniać w sobie?

Jednak wiele rzeczy w swoim życiu musimy zaakceptować i przestać się nimi zajmować a tym samym gnębić. Musimy zaakceptować swój wzrost, choć możemy doraźnie podwyższać go wysokim obcasem, lecz nieoperacyjnie nie możemy stać się naturalnie wyżsi a operacja wydłużania kości zawsze wiąże się z ryzykiem i wielkim bólem oraz długą rehabilitacją. Nie możemy zupełnie zmienić swojego charakteru, lecz możemy nad nim pracować osiągając coraz lepsze rezultaty. Ćwicząc się w dobrych przyzwyczajeniach sprawiamy, że stają się one naszą drugą naturą. 
 I wiele innych rzeczy możemy zmienić, jeżeli tylko będziemy chcieli. Lecz jednego na pewno nie możemy zmienić. Nie możemy zmienić swojej przeszłości. Lecz co innego jest z przyszłością. A w ogóle najlepiej skupić się na teraźniejszości, bo tylko ona jest nasza. Najważniejsze jest to co jest tu i teraz.

© 2022 - REGZ.PL