Rób to co kochasz!

Pięknie się o tym mówi, trudniej jest robić to co się naprawdę kocha. Jeszcze trudniej coś udoskonalić przy pomocy dobrego pomysłu i cierpliwej pracy. Jednak bardzo często warto znaleźć w sobie odpowiednią motywację i pomóc swoim działaniem tym, którzy nie do końca sobie z czymś radzą.

Ta idea wydaje się być ponad miarę szlachetna i dawać nadzieję na pozytywną zmianę. Nie warto jednak pomagać nieuczciwym firmom, które maksymalizują wypracowany zysk tylko dla siebie i nie dzielą się z pracownikami we właściwych proporcjach.

Zdarza się, że ktoś w jakiejś dziedzinie jest pierwszy. Mówimy o nim wtedy, że jest prekursorem pewnej dziedziny, pomysłodawcą lub założycielem danego przedsięwzięcia i tak dalej. Taka osoba zazwyczaj ma dobry plan, który stanowi wartość dodaną dla naszego społeczeństwa. Na przykład pierwsze nagranie czegoś w zupełnie nowym stylu muzycznym budzi często ciekawość, poczucie świeżości i rzuca nowe światło na oklepaną już skalę dźwięków i ich częstotliwości. Wraz z dobrymi pomysłami pojawia się cała rzesza naśladowców, produkty powielone, podrobione aż po produkcję hurtową na światową skalę. Nie sprzyja to niestety uzyskaniu lepszej jakości a jedynie upowszechnieniu danej rzeczy. Dlaczego tak się dzieje? Bo zapominamy w tym wszystkim o nas, o ludziach. Warto jest sobie o tym przypomnieć i zacząć robić to co się kocha zarówno dla siebie i dla nich. W końcu jaki prezent bardziej cieszy? Ten z masowej produkcji (np. gotowy ozdobny koszyk ze słodyczami) czy taki właściwie spersonalizowany i dobrany pod czyimś kątem (np. kilka kwiatków urwanych na łące i ulubione słodycze danej osoby)?

Tworząc coś róbmy to po prostu dobrze. Nie sztuką zrobić czegoś dużo, źle i bez wkładania serca w dzieło.

© 2022 - REGZ.PL