Dlaczego mikrofon jest ważny dla graczy?

Komunikacja w grach to podstawa. Bez niej nie da się wygrać żadnej gry, szczególnie kiedy gra się wśród naprawdę dobrych graczy, którzy wiedzą, co robić i jak grać. Bez dobrego mikrofonu nie ma sensu zaczynać gier rankingowych albo grać ze znajomymi. Taka inwestycja raczej się nie zwróci, ale pozwoli Ci rozpocząć sprawną komunikację w zespole i przekazać wszystkie najważniejsze komunikaty, które wpłyną na zwycięstwo.

Korzystanie z mikrofonu podczas rozgrywek jest niezmiernie ważne dla każdego gracza. Za jego pomocą można powiedzieć, co się widzi albo co zamierza się zrobić i jak na takim ruchy skorzysta drużyna. Bez tego nie da się przegrupować, przeprowadzić zgranego ataku, a czasem nawet określić, jaką broń wykorzysta się w następnej rundzie. Posiadanie dobrej jakości mikrofonu od razu zapewnia, że inni gracze dokładnie usłyszą przekazywany im komunikat. Jeśli będzie wyłapywał wszystkie szumy z tła, nikt nie zrozumie, o co w zasadzie chodzi osobie mówiącej. Porządny mikrofon może znajdować się przy słuchawkach, ale nie zawsze jest to standard. Czasami lepszym i wygodniejszym rozwiązaniem może okazać się mikrofon na statywie, przytwierdzany do boku biurka albo mebla stojącego obok. W czasie gry można mieć go blisko i przekazywać jasne komunikaty, a kiedy korzysta się z komputera w innym celu, oddalić go, żeby nie zasłaniał monitora. Jest to droższa opcja, ale daje gwarancję jakości dźwięku.

Mam też mało optymistyczną wiadomość. Z doświadczenia wiem, że komunikatory głosowe dostępne w grach lub będące samodzielnym oprogramowaniem bywają destrukcyjne dla jakości dźwięku. Pamiętacie Skype? Standard kodowania dźwięku był tam po prostu bardzo niski. Dziś odrobinę większy standard dźwięku ma Discord a najlepszym cieszy się TeamSpeak3. Bez dobrej jakości mikrofonu, właściwego środowiska w pomieszczeniu i odpowiedniego komunikatora nie można liczyć na audiofilski standard doznań. Jednak to co jest bardzo optymistyczne, mikrofon zapewnia bardzo sprawne przekazywanie komunikatów w grach i nie tylko. To dlatego mikrofon jest ważny dla graczy.

© 2022 - REGZ.PL